Buster Shuffle (UK)

Těžko byste na současné britské scéně hledali kapelu, která lépe naplňuje označení nástupců Madness či Specials, než jsou Buster Shuffle. Mladá parta ze severního Londýna za poměrně krátkou existence už stihla projet půl světa a 23. října se pro velký úspěch už po roce vrátí do Rock Café.

Buster Shuffle vznikli původně jako vedlejší projekt Jethra Bakera, se kterým neměl větších ambicí. Kapela hrála spíš pro kamarády v londýnských hospodách. To se změnilo s vydáním prvního alba Our Night Out, které sklidilo skvělé ohlasy nejen na ostrovech, ale i v kontinentální Evropě, a jeho titulní singl Me, Myself and I bodoval v celé řadě hitparád, mezi nimi i v hitparádě rádia BBC One.

Díky úspěchu prvního CD navázala kapela spolupráci s labelem People Like You Records, u kterého následně vydala další dvě – Do Nothing a loňskou novinku Naked. Zároveň kapela absolvovala vyprodané halové turné s Dropkick Murpy’s v Itálii a s legendárními Madness doma v Británii. U nás se prozatím představili na festivalu Mighty Sounds, společně s Fast Food Orchestra v Praze a naposledy v rámci samostatného koncertu v Rock Café.

Buster Shuffle vynikají především podiovou show, která k žánru patří. To v roce 2015 poznalo i pražské publikum. Koncert, který měl trvat okolo hodiny nakonec prodloužilo celkem 9 přídavků na hodinu a tři čtvrtě.

© 2024 Melody Promotions s.r.o. Created by Jakub Pitra & Šimon Matějka