Fast Food Orchestra

Historie kapely Fast Food Orchestra se začala psát mezi lety 1994 – 1996 v pražských zkušebnách. První koncerty nicméně přišly až v roce 1998, mimo jiné na legendární pražské Sedmičce, na kterou se kapela do dnes snaží vracet jak jen je to možné. Debutová deska Fugison Party, která vyšla pod Emergency records, spatřila světlo světa v roce 2000 a společně s ní se zformovalo žánrové směřování kapely na pomezí ska a reggae, později okrajově i hip hopu, punku, dancehallu a dalších žánrů. Sama kapela označuje svojí tvorbu jako Tropical Beat.

Za téměř dvacet let svojí existence vydala kapela celkem 6 studiových alb, mezi kterými vyčnívá především Urban Menu, které vyšlo mimo jiné i v USA a Japonsku, nebo zatím poslední ZEN, který vyšel na podzim roku 2015. Kapela pravidelně vystupuje na největších festivalech u nás, má za sebou také několik zahraničních turné jak po Evropě, tak i v poměrně exotických destinacích jako je Brazílie, Izrael nebo Rusko.

V říjnu 2017 vydala kapela svou poslední desku s názvem STRUNY, která je celá v češtině. V roce 2018 vystoupila skoro na všech větších festivalech v ČR. Kapela na jaře 2019 oslavila 20 let své existence v rámci klubového tour.

© 2023 Melody Promotions s.r.o. Created by Jakub Pitra & Šimon Matějka